Baskılı CD Nedir?

Baskılı CD ilgi çekici bir pazarlama, bilgi aktarımı sisteminin başlangıcıdır. Pratik ve ekonomik olmasının yanı sıra ilgi çekici ve ergonomiktir.

Baskılı CD Nasıl Yapılmalıdır?

  • Baskılı CD yapılırken, müşterilerin ve kullanıcıların talepleri göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Çok hassas bir işlem olduğu için CD baskısı sırasında çalışan elemanların gereken hassasiyeti göstermesi önemlidir.
  • Baskılı CD yapımı sırasında kullanılan renkler titizlikle seçilmelidir. İçeriğinin rengi gümüş olacağı için, zemin mutlaka beyaz renkte olmalıdır.
  • Baskılı CD yapılırken dikkat edilmesi gereken bir unsur ise; CD yüzeyine beyaz rengin basılmasıdır. Eğer tasarımda birkaç renk temel alınarak baskı yapılacaksa ve gri tonlar hakimse, siyah üzerine basılmalıdır. Kullanılan renk, mutlaka filmin üzerinde belirtilmelidir.

Baskılı CD Türleri Nelerdir?

  • Serigrafi Baskı
  • Etiket Baskı
  • Pantone Baskı

Baskılı CD Neden Gereklidir?

Yaz mevsimini çağrıştıran bu güzel CD birçok tatil sever, deniz, kum ve güneş aşığı insan tarafından tercih edilmektedir.  CD’nin tasarımından da anlaşılacağı üzeri bayağı bir emek sarf edilmiş ve özenli çalışılmıştır.

Birçok canlı rengin hakim olduğu bu CD ler de herkesin tercih etmesi gereken güzelliğe sahiptir. Renklerin pozitifliği sayesinde ev ya da iş yerinde kullanım açısından da şıktır.

Genellikle albüm çıkaran müzisyenlerin kullanmış olduğu CD çeşididir. Fotoğraf kullanılarak yapılan bu baskı kişinin ihtiyacı olan sayıda üretilir.

Şık bir kafenin içinde bulunması gereken ya da çay ve kahve içmekten hoşlanan insanların tercih ettiği bir baskı türüdür.

Tasarım harikası birçok CD, mağazaların vitrinlerini süslüyor. İnsanların beğeni duygularının bir sonucu olarak üretilen bu CD ler göze hitap etmektedir. Bu açıdan birçok firma müşterilerinin daha çok talep etmesi için yarışmalar, kampanyalar düzenlemektedir. Bu yarışmaların ve kampanların içeriği ise; en iyi baskıya sahip CD yi tasarlamak. Bu denli önemli olan bir işin yapılma süreci de oldukça önemlidir. Yaratıcılık ve hayal ürünün bir sonucu olarak üretilen bu CD ler el emeğinin ve teknik düşüncenin sonucudur. İnsanlar kolay kolay beğenmezler hiçbir ürünü, “alt tarafı CD” deyip geçmezler, onlar için aldıkları ve kullandıkları her ürün önemlidir, her ürün değerlidir. Bu yüzden CD üretim firmaları da CD leri yaparken klasik beyaz renk kullanmaktan kaçınıp, kişiye özel renklerin kullanılması, o toplumun değer yargılarını ifade eden objelerin kullanılmasına önem vermiştir. Bilgisayar ve televizyon gibi iletişim araçlarının gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla birlite CD piyasası da hareketlenmiştir. Çünkü insanlar, sevdikleri beğendikleri dizileri, müzikleri kaydetme ihtiyacı duymuştur, bunu yapmak için de CD leri kullanmıştır. CD en iyi veri saklama araçlarından birtanesidir. Bu denli önemli olan CD nin baskısı da oldukça önemlidir.