Baskılı DVD Nedir?

Baskılı DVD ilgi çekici bir pazarlama, yüksek kaynaklı bilgi aktarımı sisteminin başlangıcıdır. Pratik ve ekonomik olmasının yanı sıra ilgi çekici ve ergonomiktir.

Baskılı DVD Nasıl Yapılmalıdır?

  • Baskılı DVD yapılırken, müşterilerin ve kullanıcıların talepleri göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Çok hassas bir işlem olduğu için Baskılı DVD sırasında çalışan elemanların gereken hassasiyeti göstermesi önemlidir.
  • Baskılı DVD sırasında kullanılan renkler titizlikle seçilmelidir. İçeriğinin rengi gümüş olacağı için, zemin mutlaka beyaz renkte olmalıdır.
  • Baskılı DVD yapımında dikkat edilmesi gereken bir unsur ise; DVD yüzeyine beyaz rengin basılmasıdır. Eğer tasarımda birkaç renk temel alınarak baskı yapılacaksa ve gri tonlar hakimse, siyah üzerine basılmalıdır. Kullanılan renk, mutlaka filmin üzerinde belirtilmelidir.

Baskılı DVD Türleri Nelerdir?

  • Serigrafi Baskı
  • Etiket Baskı
  • Pantone Baskı

Baskılı DVD Neden Gereklidir?

Dış görünümü gayet orijinal ve güzel baskılı DVD dir. Albenisi yüksek olan bu DVD lerin Pazar payları ve talepleri de yüksektir. Ülkemizde ve tüm dünyada sıklıkla tercih edilen DVD ler birçok işyerinde, evlerde, okullarda vs tercih edilmektedir.

İçeriğinde barındırdığı veriler ışığında tasarlanan bu DVD ler de çok tercih edilmektedir. Kaybolma ve sıralamanın karışmasını engelleyen, konunun ve içeriğin desteklendiği görsellerin bulunması DVD yi zengin kılan bir unsur olmuştur.

Baskılı DVD işlemi; DVD nin üretilmesinden sonra yapılan işlemdir. Veriler düzenli bir şekilde DVD nin üzerine yazılır ve daha sonra özel olarak DVD ler tasarlanır.

DVD yeni bir teknoloji olduğu için tüm cihazlar bu teknolojiyi desteklemez, bu yüzden yapılacak olan baskılarda DVD nin kullanım yerlerine göre değişiklik göstermektedir. Beğendiğiniz bir filmin ya da sevgilinize yapacağınız bir DVD kaydının baskısı da ona özel olabilir. Bu insanları mutlu etmekle birlikte yıllarca saklamasına vesile olan güzel bir hediye olur. Gerçekten DVD ler insanlar için çok büyük öneme sahiptir. Kendi sesini kaydetmek isteyenler ya da kendi filmini çekmek isteyen insanlar için DVD çok havalıdır. Kendi görüntülerini kullanan kişi, DVD nin dışını da kendi fotoğrafıyla ya da çok sevdiği bir fotoğrafla tamamlar, bu onun için çok özel bir görüntüdür. Dolayısıyla DVD lerin talep görmesi firma yöneticilerinin harekete geçmesine vesile olmuştur. Piyasaya çıkan firma sahipleri ya da analiz yapan kişiler, pazarın nabzını ölçüp,  DVD ye insanların bakışını, düşüncelerini anlamaya çalışmışlardır. Baskı DVD lerin bir diğer kullanım kolalığı ise eğer kaydedilen filmi kişi beğenmediyse, aynı diskin üzerine yeni bir fim kaydedebilir. DVD ler resim yapmaya benzer, renkleri kendin özgür iradenle seçersin ve beğenmediğin takdirde yenisini yapabilirsin, kendi zevkin, kişiliğin, hayallerin konuşur, DVD ler de aynı bunun gibidir. DVD – RAM disklerinin birçok özelliği bulunmaktadır, örneğin bilgisayarlardaki verilerin yedeklenmesi için bunlar kullanılır. Ama DVD filmleri kaydetmek istenirse; bilgisayar verilerinin yedeklendiği DVD lerden farklı DVD tercih edilir. Baskılı DVD lerin çoğu DVD-RAM disklerinin içindeki verileri çalamaz, ya da açamaz, çünkü farklı işlev ve görevlere sahiptirler. Baskılı DVD ler; DVD oynatıcıları sayesinde çalışmaktadır, DVD oyantıcısı ne kadar yeni ise, kaydetme ve yeniden yazma olasılığı o kadar yüksektir. Son zamanlarda, birçok firma birden fazla formatı destekleyen sürücüleri piyasaya çıkarmaktadır.