CD Paketleme Nedir?

CD Paketleme orijinal adıyla  “digipact”. CD’lerin kırılmasını, zarar görmesini engelleyen paketleme yöntemidir. Koruyucu özelliğinin yanı sıra görsel içeriklerle zenginleştirilmiş ve göze hitap eden bir CD Paketi müşteri ilgisini arttırır.

CD Paketleme Türleri Nelerdir?

Baskılı Karton Paket

CD ve DVD’ler için rahatlıkla kullanılabilecek paketleme seçenekleridir. Özel tasarım ile marka görselleri, logo, özel yazı, barkod ve bunlar gibi  birçok öğe eklenebilir. Ergonomik yapısı ile yer kaplamaz ve pratiktir.

Plastik Kutular

Plastik CD Kutuları geçmişten alıştığımız VCD’lerde bu kutular kullanılmıştır ve kullanılmaya devam edilmektedir. Tekli CD Paketi olduğu gibi istenilirse çoklu kutularda tercih edilebilir.

Diğerleri

PVC CD Paketi , Zarf CD Paketi gibi seçeneklerde mevcuttur.

CD Paketleme Neden Gereklidir?

Birçok insan CD’lerinin kırılmasından ve çizilmesinden şikayet eder. CD leri korumak için üretilmiş birçok kılıf ve paket vardır. İnsanların zevklerine ve isteklerine göre değişen ve şekillenen kılıflar çok tercih edilmekle birlikte kullanışlıdır. Üretimden geçmiş ve üst baskıları yapılmış tüm CD ler paketlenmeye ve kullanıma hazırdır. İnsanların arzuları doğrultusunda plastik CD kutusu, karton kutu, zarf şeklide paketler şeklinde üretilir ve uygun boyutlarda kolileme işlemi gerçekleşir. CD’ler için çok farklı paketleme şekilleri kullanılabilir. Ama en çok kullanılan, CD kutusudur. Standart CD kutusuna kutulama yapmak otomatik olarak el değmeden yapılabilir. Fakat diğer kutulama şekilleri genellikle elle yapılır.
Her tüketici satın aldığı ürünü devamlı kullanmak ister, sürekli elinin altında bulunmasına özen gösterir. CD paketleme için paket seçilirken hitap edilen kesim çok dikkatli incelenir.  Örneğin çocuklar için renkli ve birbirinden desenli paketler üretilir. Üretilen CD paketleri göze hitap ettiği gibi her bütçeye de uygun olarak tasarlanmıştır. CD paketlerinini birçok ürün yelpazesi bulunmaktadır, bu geniş kategoride yer alan ürünlerin hemen hemen hepsi insan sağlığı göz önünde bulundurularak, gerekli testlerden geçildikten sonra üretilir ve satışa sunulur. Birçok CD paketleme firması insanların istekleri doğrultusunda resimli, yazılı CD paketleri üretmektedir. Müşteri memnuniyeti göz önünde bulundurularak yapılan CD paketleme işleminde CD ye uygun, verilerin önemi düşünülerek üretilmiştir.